Sat kušanja voća i povrća

Autor: Administrator , 17. 9. 2021.

U organizaciji Ministarstva poljoprivrede naša je škola odabrana za provođenje pratećih obrazovnih mjera Školske sheme voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda za školsku godinu 2021./2022. Ovo je ujedno bila jedna od uvodnih aktivnosti u naš godišnji školski projekt Hrana.

Aktivnost Sat kušanja voća i povrća održana je u petak 17. rujna 2021. u Kuzminečkoj za učenike 2. a i 2. b razreda. Gospodin Joško Bubalo iz Ministarstva poljoprivrede i njegove suradnice Ana i Nikolina podijelile su učenicima sezonsko voće - kruške i jabuke, koje su učenici kušali. Uz kušanje, razgovarali su o važnosti voća u zdravoj prehrani. Saznali su da su kušali vrste jabuke gala i sirius te krušku viljemovku. Učenici su predavačima postavili brojna pitanja poput utječe li boja na okus i kvalitetu voća, je li zdravija jabuka u kojoj se nalazi crv ili ona bez njega, kada je najbolje ubrati voće kako bi stiglo do potrošača zrelo i još mnoga druga...

Veselimo se novom kušanju!