Podsjetnik na kviz za poticanje čitanja

Autor: Dorotea Toljan, 19. 10. 2021.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige 2021. održava se Nacionalni kviz za poticanje čitanja pod nazivom Šest autora traži čitatelja. Kviz je podijeljen u tri skupine, a sastoji se od 15 pitanja s odgovorima o trima knjigama, trima spisateljicama i trima ilustratorima:

• od 1. do 5. pitanja: knjiga Danijele Pavlek Knjiga recepata za pilotiranje kroz djetinjstvo (ilustracije Vanda Čižmek)
  • od 6. do 10. pitanja: knjiga Mladena Kopjara Moj tata Indijanac (ilustracije Davor Pavelić)
  • od 11. do 15. pitanja: knjiga Ivane Adlešić Pervan Učim letjeti, a nemam krila (ilustracije Branka Hollingsworth Nara).

*Za odgovor na 1., 7. i 10. pitanje potrebno je uključiti zvučnike.

Kviz se provodi online i moguće ga je riješiti još nekoliko dana, do 22. listopada 2021.

Sretno!

Više informacija možete pronaći na web-stranici: https://www.mhk.hr/kviz/.