Intervju s predsjednikom i potpredsjednicom Vijeća učenika

Autor: Administrator , 7. 12. 2021.

Dana 1. prosinca 2021. u predvorju Škole održala se konstituirajuća sjednica Vijeća učenika na kojoj su izabrani novi predstavnici. Novoizabrani predsjednik Vijeća učenika Nikola Meaški te njegova zamjenica Sara Velimirović podijelili su svoje dojmove sa članovima Novinarske skupine.

Novinar: Kako se osjećaš kao predsjednik Vijeća učenika?

Nikola : Biti predsjednik Vijeća učenika znači predstavljati našu školu što je poprilično velika odgovornost, ali mislim da to mogu podnijeti, zato i jesam ovdje.

Novinar: Što ćeš učiniti za poboljšanje rada škole?

Nikola: Prvenstveno ću slušati što učenici žele, znači pitat ću svoj razred i ostale razrede koji su njihovi problemi i onda ću to iznijeti.

Novinar: Kako bi opisao našu školu u pet riječi?

Nikola: Moderna, poučna, velika je, a učenici u ovoj školi su razigrani i marljivi.

Novinar: Što bi poručio učenicima i djelatnicima ove škole?

Nikola: Učenicima bih poručio da uče, marljivo rade te da što manje gluposti rade u školi. Djelatnicima ove škole bih poručio da što više pomažu učenicima, oni mogu biti svakakvi, ali bez obzira na to, da nastave i dalje raditi i pomagati učenicima u radu i učenju.

Novinar: Hvala ti i želimo ti sreću u tvom daljnjem radu.

Novinar: Kako se se osjećaš kao zamjenica Vijeća učenika?

Sara: Osjećam se odlično, imam čast biti zamjenica i nadam se da ću sve svoje dužnosti obaviti dobro.

Novinar: Što ćeš učiniti za poboljšanje rada škole?

Sara: Ja ću pokušati poboljšati školu na način da je svima ugodno u školi i da se učenici ne osjećaju neugodno kada ulaze u školu.

Novinar: Kako bi opisala našu školu u 5 riječi?

Sara: Uh, teško pitanje.  Dobri    učenici   i    odlični   profesori.

Novinar: Što bi poručila djelatnicima i učenicima ove škole?

Sara: Djelatnicima bih poručila da nastave ovako dobro raditi, a učenicima bih poručila da se stvarno trude u školi jer je to zbilja važno.

Novinar: Hvala ti što si sudjelovala u ovom razgovoru i želimo ti sreću u tvom daljnjem radu.

Anja Pekeljević i Marko Trutin, članovi Novinarske skupine