Terenska nastava u Vukovaru

Autor: Andrijana Milak, 22. 2. 2022.

Učenici osmih razreda su u sklopu projekta Posjet učenika osmih razreda Vukovaru u organizaciji Ministarstva branitelja i Memorijalnog centra Domovinskog rata u Vukovaru, 18. veljače, boravili u Vukovaru. Učenici su se imali priliku upoznati sa značajem Domovinskoga rata i bitke za Vukovar koja je bila jedna od ključnih u stvaranju samostalne i suverene Republike Hrvatske. U jutarnjim satima učenici su razgledali postavu Memorijalnoga centra Domovinskoga rata Vukovar te odslušali predavanje Domovinski rat kroz koje su se poznali s tijekom ranih događanja u Vukovaru. Obišli su memorijalne lokacije: Spomen dom hrvatskih branitelja, Muzej vukovarske bolnice, Memorijalno groblje i Spomen dom Ovčaru. Također, u popodnevnim satima obišli su i Gradski muzej Vukovar, Muzej vučedolske kulture i Vukovarski vodotoranj.