UPISI U PRVI RAZRED

Autor: Darka Bebić Štimac, 11. 3. 2022.

Poštovani roditelji predškolaraca,

započeli su upisi u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2022./2023. Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta sastoji se od liječničkog pregleda u Školskoj ambulanti i razgovora u Školi za procjenu spremnosti za školu. Školski obveznici su sva djeca koja do 1. travnja 2022. imaju navršenih 6 godina života. Termine za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta za upis u prvi razred možete rezervirati putem aplikacije Terminko, a upute za korištenje detaljno su opisane unutar same aplikacije.

Utvrđivanje spremnosti za školu provodit će se tijekom travnja i svibnja 2022. na adresi Palinovečka 42., a nakon rezervacije termina nije potrebno najavljivati dolazak. Molimo vas da rezervirate termin u školi kojoj pripadate prema mjestu prebivališta!

Upisno područje Osnovne škole Alojzija Stepinca čine ulice:
  • Cenkovečka ulica 48
  • Futoška
  • Horvaćanska cesta od broja 71 do 77
  • Kutnjački put
  • Kuzminečka od broja 8 do kraja i svi neparni brojevi
  • Lopatinečka neparni broj 19 i parni od 48 do 52
  • Malogorička
  • Mlake
  • Odžačka
  • Palanjačka
  • Palinovečka
  • Rudeška od broja 234 do kraja i od broja 169 do kraja
  • Vrbje od broja 30 do kraja i od broja 31 do kraja

Liječnički pregled obavlja se u Školskoj ambulanti (Dom zdravlja Gajevo - Jarun, Hrvoja Macanovića 2a) kod naše školske liječnice dr. Željke Štimac Miling, a termine također možete rezervirati putem aplikacije Terminko. Školsku liječnicu možete kontaktirati i pozivom na telefon 01/3831-541 (parnim danima prijepodne, neparnim danima poslijepodne).

Prijevremeni upis

Za djecu koja nisu školski obveznici, roditelj/skrbnik može podnijeti Gradskom uredu za obrazovanje Zahtjev za prijevremeni upis (najkasnije do 31. ožujka 2022. godine), nakon čega će dobiti Uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u prvi razred osnovne škole. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj/skrbnik dužan je osim Uvjerenja dostaviti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Naši novi učenici, dobro nam došli!