Dani hrvatskoga jezika u 1. a

Autor: Administrator , 19. 3. 2018.

Učenici 1. a marljivo, baš kao i svi ostali, svakodno uče naš jezik.

Dani hrvatskoga jezika koje obilježavamo od 11. do 17. ožujka bili su prilika za maštovite radionice pod nazivom Igrajmo se jezikom. Učenici su čitali priču Gladna gusjenica, zatim dopunjavali rečenice iz priče, ilustrirali dijelove fabule, učili riječi koje sadrže glasove č, ć, dž, đ; stvarali tematske oblake riječi on line koristeći ove glasove. Upoznali su se s prvim hrvatskim pismom glagoljicom pišući početno slovo svojega imena i šifrirane poruke prijatelju iz klupe, igrali na slovo, na slovo smišljajući što više riječi zadanim slovom u minuti, natjecali se u pogađanju zagonetki, rješavali rebuse, zajednički osmislili vlastitu osmosmjerku on line pa tražili riječi u njoj, zajednički stvarali priču u kojoj je svatko napisao po jednu rečenicu, zatim čitali priču, pogađali anagrame i izradili slovaricu 1. c razreda.Više o svemu ovome pogledajte na poveznici ispod teksta.