Knjižna booka

Autor: Administrator , 4. 4. 2018.

Knjižna booka, manifestacija je koju organizira Hrvatska udruga školskih knjižničara, održana po četvrti put u utorak, 27. ožujka 2018. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Osmišljena je kako bi se promicala knjiga i razvijale čitalačke navike učenike. Održava se 2. travnja, na rođendan jednog od najvećih bajkopisaca Hansa Christiana Andersena, no ove godine održana je nekoliko dana ranije zbog uskrsnih praznika.

Program se sastoji od mnogo različitih zabavnih sadržaja kojim se kroz igru i druženje potiče čitanje i njeguje ljubav prema pisanoj riječi. Ove  godine u program se savršeno uklopila i i naša učenica Mara Majić monologom Mala sirena na drugačiji način, Zorana Pongrašića kojom je nastupila na državnoj Smotri LiDraNa.