Projekt "Želim stablo"

Autor: Administrator , 5. 5. 2018.

Naša škola sudjeluje u projektu Profil Klett-a "Želim stablo".

U projektu su sudjelovali učenici 1.a, 2.d, 3.c, 4.a, 4.b i 5. razreda pod vodstvom učiteljica Lidije Cvetko, Martine Čukić, Anje Franceković, Tajane Franceković, Nives Mikolčević, Ivanke Grbeše i profesorice biologije Daniele Bilić-Subašić.

Učenici su pratili razvoj biljke od sjemenke do ploda te utjecaj životnih uvjeta i onečišćenja okoliša na rast i razvoj biljaka.

Pročitajte više o našem projektu na mrežnoj stranici Profil Klett-a  i podržite naš projekt klikom na oznaku  "sviđa mi se".

Cilj projekta je ispitati primjenjivost micro:bita i informacijsko-komunikacijske tehnologije u nastavi i svakodnevnom životu.

Učenici su došli do zaključka da je IKT, odnosno micro:bit, koristan jer biljka raste u kontroliranim uvjetima i manje je ovisna o ljudskom faktoru. Zaključili su kako bi micro:bit mogao naći svoju primjenu u ekološkom uzgoju raznih vrsta biljaka i poljoprivrednih kultura.

Tijek provedbe projekta možete vidjeti ovdje.