Dan škole 2018.

Autor: Administrator , 15. 5. 2018.

​Dan škole ima posebno mjesto u kalendaru svake škole.

Svi rođendani  su takvi  -  u njima se zrcali  prošlost, ali i sadašnjost i budućnost. Prisjećamo se bivših naraštaja, nekadašnjih kolega, a istovremeno, želimo prezentirati sve ono što je obilježilo školsku i nastavnu godinu u kojoj jesmo. Tako je bilo 11. svibnja  u OŠ Alojzija Stepinca.  U školi je postavljena svečana izložba radova koji su bili u znaku našeg projekta EKOLojzeki. Plakati, fotografije fotogrupe, izlošci projektnih radova, pjesme i sve ostalo nosilo je pečat zaštite prirode kojom se bavimo cijelu godinu.  I svečana priredba bila je u tom znaku: pjesme i igrokazi, recitacije i plesovi. No prije samog početka ravnateljica Karmen Lukinac Petrinec pozdravila je sve nazočne i uručila nagrade učenicima i njihovim mentorima koji su ove godine sudjelovali na državnim natjecanjima, njih čak devet.  Na priredbi su proglašeni i najbolji ekoslogani kojima su učenici sudjelovali na nagradnom natječaju, pročitano je njih pet i proglašen najbolji.Predstavljen je godišnji projekt EKOLojzeki , proglašen najbolji ekoprojekt - Rascvjetana ograda, djelo učenika i profesorice biologije Daniele Bilić Subašić. Također je predstavljen i školski list Lojzek koji  je, nakon dulje stanke,  ponovno pokrenut. Priredba je završila nastupom Velikoga zbora i pjesmom iz mjuzikla Jalta, Jalta u duhu poruka o zaštiti prirode.  Bilo je veselo, razigrano, svečano...

Ispod fotografija nalazi se poveznica na kojoj možete pogledati film EKOLojzeki.