GLAZBENO-SCENSKI SPEKTAKL – Bitka za Vukovar, kako smo branili grad i Hrvatsku!

Autor: Administrator , 4. 6. 2018.

U kongresnom centru Zagrebačkog velesajma (dvorana Globus), 28. svibnja 2018. godine (ponedjeljak) s početkom u 19 sati, u sklopu službenog protokola hrvatskog Ministarstva obrane, a povodom svečanog obilježavanja Dana hrvatskih oružanih snaga i Dana Hrvatske kopnene vojske te u sklopu službenog protokola grada Zagreba, a povodom obilježavanja Dana branitelja grada Zagreba održan je glazbeno scenski spektakl naziva “Bitka za Vukovar – kako smo branili grad i Hrvatsku“.

Događaj je namijenjen školskoj djeci, studentima i mladima u spomen na sve Zagrepčane i zagrebačke studente koji su 1991. godine dragovoljno otišli braniti grad Vukovar.

Cijela predstava temeljena je na iskustvima i sjećanjima dvojice autora, hrvatskih dragovoljaca i vukovarskih branitelja, Damira Plavšića i Damira Markuša Kutine, koja su saželi u dvjema knjigama - "58 – HOS u obrani Vukovara i Bogdanovaca" i "Ne plači, moj dobri anđele".

Učenici naše škole zajedno s ravnateljicom i nekoliko profesora prisustvovali su ovom glazbeno-scenskom spektaklu te su otišli svojim domovima puni dojmova sa željom da se ovako nešto više nikad ne ponovi, ali i ne zaboravi.