Dan kruha - Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Administrator , 14. 10. 2018.

Dah kruha – Dan zahvalnosti za plodove zemlje  obilježili smo 12. listopada.

Kratak prigodni program učenici su izveli na obje lokacije,  i u Palinovečkoj i u Kuzminečkoj, zatim je župnik Daniel Hacko blagoslovio kruh na obje lokacije,   I ove su godine izložena brojna peciva, kolači, kruh i ostale pekarske poslastice koje su naši učenici nakon blagoslova blagovali. Smisao ove manifestacije je osvijestiti kako kruh simbolizira život čija je ljepota u dijeljenju s potrebitima. Zato su se naši učenici i njihovi roditelji i ovaj put uključili u humanitarnu akciju Dobar kao kruh donirajući nekvarljive prehrambene proizvode koje ćemo proslijediti onima kojima je potrebna pomoć.