Četvrtaši u Muzeju suvremene umjetnosti

Autor: Administrator , 29. 11. 2018.

Sedmi kontinent filmski je program Udruge djeca susreću umjetnost kao nadopuna sadržajima medijske kulture nastave Hrvatskoga jezika, čija je zadaća doprinijeti odgoju osviještenih mladih gledatelja koji kritički promišljaju odgledane filmove i o njima argumentirano raspravljaju.

Učenici četvrtih razreda u pratnji svojih učiteljica posjetili su Muzej suvremene umjetnosti i pogledali film Mališan,  snimljen  1921. godine. Scenarij, režiju i glavnu ulogu odradio je veliki Charlie Chaplin, a pedeset godina kasnije, 1971. godine, skladao je i glazbu za film. Četvrtaši su uživali u ovoj duhovitoj i dirljivoj filmskoj priči koja i sto godina nakon svoga nastanka pronalazi put do srca mlade publike. Nakon filma učenici su u razgovoru s Draženom Šivakom, glumcem, saznali kako se postaje glumac, što sve glumac mora znati, što se dogodi kada zaboravi tekst i još mnogo toga iz glumačkoga života. Poslije razgovora, uz organizirano vodstvo, razgledali su postav Muzeja suvremene umjetnosti i podsjetili se koja je razlika između slike i skulpture, kako cipele ili reno 4 mogu postati muzejski izložak i  mnogo toga o suvremenoj umjetnosti. Bilo je to prijepodne bogato umjetničkim sadržajima o klasičnoj i suvremenoj umjetnosti. Učenici su se puni dojmova i novih spoznaja vratili u Vrbane.