Četvrti na državnom Natjecanju iz matematike

Autor: Administrator , 1. 4. 2019.

U Poreču je od 28. do 30. ožujka 2019. godine održano državno Natjecanje iz matematike.

Na poziv Državnog povjerenstva za natjecanja iz matematike na natjecanju su sudjelovala dva naša učenika. Luka Protulipac, učenik 7.c, i Marko Dorčić, učenik 8.b, upustili su se u borbu znanjem sa svojim vršnjacima te svaki u svojoj kategoriji ostvarili 4. mjesto.

Luka i Marko su na natjecanje išli u pratnji svojih mentorica i profesorica matematike Vesne Seuček i Ružice Lukić. Natjecanje je otvoreno po dolasku sudionika u Poreč 28. ožujka, a testiranje učenika obavljeno je 29. ožujka.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 90 učenika osnovne škole od 5. do 8. razreda.

Luka se natjecao s još 20 učenika sedmog razreda.

Marko se natjecao zajedno s još 23 učenika osmog razreda.

Vrijeme čekanja na rezultate natjecanja iskorišteno je za uživanje u šetnji gardom i opuštanje uz igru.

I Marko i Luka su osvojili 3. nagradu na Državnom natjecanju.

Proglašenje pobjednika natjecanja održano je 30. ožujka.

Marko je zajedno s još 5 učenika sedmog razreda i 6 učenika osmog razreda pozvan na pripreme za Juniorsku balkansku matematičku olimpijadu koja će se održati od 20. do 25. lipnja 2019. godine na Cipru.

Poreč će nam ostati u lijepom sjećanju na izvrsne rezultate naših Luke i Marka.

Obojici želimo puno uspjeha na natjecanjima koja su pred njima!