72 sata bez kompromisa

Autor: Administrator , 3. 11. 2019.

'72 sata bez kompromisa'  međunarodn je  volonterski projekt koji animira mlade i promiče solidarnost, zajedništvo, kreativnost i volonterstvo

Projekt je osmišljen i pokrenut u Njemačkoj 1995. godine. Od tada,  već godinama okuplja tisuće mladih diljem Europe koji zajedničkim snagama preobražavaju svoju mjesnu zajednicu volonterskim akcijama. U Europi je projekt ostvaren u desetak zemalja: Njemačkoj, Austriji, Češkoj, Slovačkoj, Mađarskoj, Sloveniji, Bosni i Hercegovini, Italiji, Švicarskoj. Hrvatska se i  ove godine pridružila projektu od 17. do 20. listopada, a volonterska akcija u OŠ Alojzija Stepinca održala se 18. listopada od 14:00 do 20:00. Ove godine težište je bilo na radnoj akciji u kojoj je bilo zamišljeno oslikavanje učionica motivima vezanim za školski predmet koji se održava u tim učionicama. Tematski su bile uređene učionice Engleskog jezika te učionica Hrvatskog jezika. Kako je to izgledalo možete vidjeti na priloženim fotografijama.