Posjet osmih razreda Vukovaru

Autor: Melita Hladnik, 27. 12. 2019.

U sklopu projekta Posjet osmih razreda Vukovaru u organizaciji Ministarstva branitelja i Memorijalnog centra Domovinskog rata u Vukovaru, učenici osmih razreda su 10. i 11. prosinca 2019. boravili u Vukovaru, a s ciljem da usvoje vrijednosti Domovinskog rata i uoče značaj bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske.
Tijekom terenske nastave u Vukovaru učenici su upoznati s demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja suverene i samostalne Republike Hrvatske te kako je ona obranjena u nametnutome ratu.
Bogat i ispunjen program  počeo je predavanjima o Domovinskom ratu i Bitki za Vukovar. U poslijepodnevnim satima učenici su posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej Vučedolske kulture. Drugoga dana obišli smo memorijalna mjesta: Spomen dom hrvatskih branitelja, Muzej vukovarske bolnice, Memorijalno groblje i Spomen dom Ovčara.
Terenska nastava u Vukovaru završila je Školom mira, predavanjem čiji je cilj da učenici ponesu svojim domovima poruke mira, nenasilja i tolerancije na kojima se može graditi budućnost te kvizom znanja za učenike. Našu školu predstavljali su učenici Petra Plavšić i Luka Leko, te u neizvjesnoj borbi osvojili odlično 2. mjesto.