Dan europskih jezika

Autor: Administrator , 6. 10. 2021.

U sklopu Dana europskih jezika 26. rujna učenice i učenici OŠ Alojzija Stepinca sudjelovali su u školskom projektu Jezici su naše bogatstvo kojeg su proveli učitelji Engleskog i Njemačkog jezika s učenicima nižih i viših razreda. Učenici nižih razreda imali su zadatak odabrati i istražiti jednu ili više europskih zemalja kao i nekoliko riječi ili ključnih izraza na tim jezicima. Prikupljene radove prezentirali su u obliku plakata. Učenici  viših razreda sudjelovali su na dvojezičnom kvizu vezanom za sve europske jezike kao i za kulturna obilježja Europe. Učenici s najboljim rezultatima nagrađeni su simboličnim nagradama za izvrsno poznavanje europskih jezika i kulture. Sve učeničke radove kao i kvizove možete pogledati na sljedećoj Padlet stranici: