Terenska nastava petih razreda u Turopolje i Šćitarjevo

Autor: Administrator , 20. 10. 2021.

U utorak, 19. listopada, učenici petih razreda sa svojim razrednicama i predmetnim učiteljima otisnuli su se u pustolovinu terenske nastave. Posjetili su Veliku Goricu i muzej Turopolja sa stalnom postavom o običajima i životu u dvorcu. Obišli su i drvenu kapelu Sv. Barbare u Velikoj Mlaki, atraktivan primjer drvene sakralne arhitekture u nas. Putovanje su nastavili do Donje Lomnice i kurije Bedeković-Modić, kuće za odmor građene od hrastovih planjki na tradicionalan način. Obišli su arheološki lokalitet Andautoniju u Šćitarjevu, iskopine antičkog grada. Odmorili su se na seoskom gospodarstvu Ključić Brdu uz sunce i igru i puni dojmova vratili se kući.

Priloženi dokumenti:
1.jpg (1.04 MB)