Čitateljski maraton

Autor: Ana Župan, 22. 10. 2021.

Mjesec hrvatske knjige obilježili smo sudjelovanjem u virtualnom čitateljskom maratonu Minuta za čitanje. Ovogodišnja je tema Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto Ajmo, hrvati se knjigom. Cilj projekta je motivirati djecu kako bi čitala s voljom i radošću te tako stekla naviku svakodnevnog čitanja. Lojzeki, kako bi potaknuli druge na čitanje iz užitka, odabrali su najzanimljivije tekstove domaćih autora i pripremili svoju minutu čitanja.

Videozapise čitanja naglas zabilježili su polaznici izvannastavne aktivnosti Snimatelji, Roko Baričević i Noa Žele, s mentoricom Kristinom Pilić Ivkošić te učitelj Luka Gracin.