PROFESIONALNA ORIJENTACIJA ZA UČENIKE OSMIH RAZREDA

Autor: Darka Bebić Štimac, 11. 5. 2022.

Danas su nam u goste stigli profesori i učenici Klesarske škole iz Pučišća te su za naše učenike osmih razreda održali prezentaciju o svojoj školi i mjestu iz kojeg dolaze. Tako su naši osmaši doznali da njihova škola ima tri usmjerenja: klesarski tehničar, klesar i rudar površinskog kopa. Klesarski tehničari imaju četverogodišnji program, a nakon završnog ispita mogu nastaviti školovanje na fakultetima (građevina, arhitektura, rudarstvo, likovna akademija, itd.). Saznali smo da školu pohađaju i djevojčice te da je većina njihovih učenika došla iz svih krajeva Hrvatske. Učenici su sa zanimanjem odslušali cijelu prezentaciju, postavljali pitanja i uživali u fotografijama radova mladih klesara.