"Kretanje i zdravlje" tema sportskog dana naše škole

Autor: Željkica Milić Pešec, 26. 4. 2012.

Sportski dan naše škole s nazivom "Kretanje i zdravlje" obilježiti ćemo 30.V.2012. u srijedu na terenima RŠC Jarun kod velikog jezera i to  prigodnim sportsko - rekreacijsko - natjecateljskim programom. Sa svrhom promicanja navike svakodnevnog tjelesnog vježbanja i njegovog pozitivnog utjecaja na zdravlje, učenice i učenici od prvog do osmog razreda moći će se okušati u rekreacijskim aktivnostima i natjecateljskim sportovima.  Program pogledajte pod opširnije.

Mjesto: RŠC Jarun, tereni kod velikog jezera.

Vrijeme: 30.V.2012. srijeda, od 8,00 - 13,00 sati.

Sudionici:  svi učenici škole od prvog do osmog razreda,

sve učiteljice, predmetni nastavnici, pedagoginja, ravnateljica.

Sportsko natjecateljske aktivnosti 5. - 8. raz. :

1. mali nogomet ( futsal - 5 igrača ),

2. badminton ( parovi ),

3. stolni tenis ( pojedinačno )

4.  odbojka ( 3 igrača )

5. stretball ( 3 igrača )

Sportsko natjecateljske aktivnosti 1. - 4. raz.:

1. igre spretnosti,

2. graničar,

3. mali nogomet (futsal)

RASPORED aktivnosti:

8,30 sati - dolazak u učionice,

9,00 sati - početak pješačke ture od škole do velikog jezera na RŠC Jarunu,

10,00 sati  - početak natjecanja,

12,00 sati - završetak natjecanja i dodjela diploma i nagrada,

12,30 sati - odlazak sa velikog jezera pješačkom turom,

13,10 sati - dolazak pred školu.

SPORTSKI PROGRAM V. DO VIII. RAZREDI

SPORT vrijeme
BADMINTON 10,00 - 11, 40 sati
STOLNI TENIS 10,10 - 11,00 sati
MALI NOGOMET 10,10 - 12,00 sati
MINI ODBOJKA 11,10 - 11,50 sati
STREETBALL 11,40 - 12,00 sati

SPORTSKI PROGRAM I. DO IV. RAZREDI

SPORT vrijeme
IGRE SPRETNOSTI 10,00 - 12,00 sati
GRANIČAR 10,00 - 12,00 sati
MALI NOGOMET 10,00 - 12,00 sati

Ponesite svoje rekete, lopte, loptice. Pobjednici dobivaju diplome i nagrade.

Rekreacijske aktivnosti za sve:  pješačenje, trim poligon, mini golf, viseća kuglana.

Ukoliko se redovito bavimo tjelesnom aktivnošću osjećati ćemo se zdravije, imati ćemo više energije, smanjiti će se naš stres, jačati će nam se kosti i mišići, biti će nam bolja pokretljivost, gipkost i ravnoteža, tijelo će nam se ljepše oblikovati, uz redovitu fizičku aktivnost lako ćemo održavati zdravu težinu, i upoznati ćemo puno novih ljudi koji su uključeni u fizičke aktivnosti.

Ciklički sportovi su sportovi koji imaju pravilan tijek ritmičkog kretanja, a takvi sportovi su: pješačenje, brzo hodanje, nordijsko hodanje, trčanje, vožnja biciklom i plivanje. Aciklički sportovi nemaju pravilan tijek ritmičkog kretanja, a to su ples, aerobic, yoga, boćanje, kuglanje, sportovi s loptom i gimnastika.

Kako bi učinak za tijelo i organizam bio potpun, idealno bi bilo kombinirati acikličke i cikličke sportove.