Svečano otvorena Osnovna škola Alojzija Stepinca

Autor: Ivana Džalto, 5. 9. 2013.

2. rujna 2013. u 8 sati svečano je otvorena Osnovna škola Alojzija Stepinca u novoj školskoj zgradi u naselju Vrbani III, u Palinovečkoj ulici na broju 42.

Svečanom otvorenju prisustvovao je i gradonačelnik Grada Zagreba, gospodin Milan Bandić, koji je školarcima zaželio sretan prvi dan škole, te naglasio da je kvalitetna i moderna tehnološka gradnja imperativ koji se mora poštovati prilikom gradnje novih škola.

Nova školska zgrada u Vrbanima III formirana je kao nedjeljiva cjelina školskog i dvoranskog sklopa sa vanjskim sportskim terenima i terasama za nastavu na otvorenom. U školskoj godini 2013./2014., odgojno-obrazovni rad organizirat će se za 480 učenika (u 18 razrednih odjela od I. do VIII. razreda) u dvije smjene.

„Najveća nam je želja da djeca dolaze u školu s veseljem, a odlaze ne samo sa znanjem nego i s dojmovima koji će im biti korisni za budući život“ – izjavila je ravnateljica škole Nevenka Protega na svečanom otvorenju, te zahvalila gradonačelniku na svemu dosad učinjenom. Prvi dan škole najradosniji su dočekali prvašići, koji su nakon učiteljičine prozivke zauzeli mjesta u klupama.

Školu je blagoslovio vlč. Mario Bičak, župnik župe Blagovijesti i navještenja Gospodinova.