Klokan bez granica

Autor: Ivana Džalto, 20. 1. 2014.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Hrvatskog matematičkog društva, Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" održat će se u Republici Hrvatskoj u četvrtak 20. ožujka 2014. godine u 12 sati i 30 minuta u svim školama.

Škola se može natjecati ako je zbroj učenika u jednoj ili ukupno u svim razinama najmanje 20.

Prema međunarodnim dogovorima svaki se učenik ima pravo natjecati bez obzira na njegov uspjeh u redovnoj nastavi.

«Klokan bez granica» je nevladina udruga koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Kao i svih prethodnih godina predviđeno je da učenici sami financiraju natjecanje sa svotom od 15 kn po učeniku.

Učenici osnovne škole se natječu u razinama

Pčelica (P) 2. razred O.Š.

Leptirić (L) 3. razred O.Š.

Ecolier (E) 4.-5. razred O.Š.

Benjamin (B) 6.-7. razred O.Š.

Cadet (C) 8. razred O.Š.

Naša škola će organizirati natjecanje za svoje učenike, pa molimo zainteresirane učenike da se jave svojim učiteljima matematike najkasnije do 31.01.2014.