Tjedan medija u školskoj knjižnici

Autor: Ljubica Subašić Pavelić, 12. 5. 2015.

U sklopu projekta ''Mi znamo što su mediji'', u našu smo školsku knjižnicu odlučili pozvati dva jako zanimljiva gosta s kojima smo porazgovarali o stripu te video-igrama.

U sklopu projekta ''Mi znamo što su mediji'', u našu smo školsku knjižnicu odlučili pozvati dva jako zanimljiva gosta.

Kako se svi  volimo igrati jer igra je ono što nas čini sretnima, naš mozak održava zdravim i ispunjava naše slobodno vrijeme, u četvrtak smo u knjižnici organizirali zanimljivo predavanje na temu video-igara. U goste nam je stigla Vida Starčević, novinarka časopisa Reboot, koja nam je ukratko ispričala nešto o povijesti video-igara, otkrila nam je svoje najdraže igre, pozvala nas na sljedeći ''Infogamer Reboot sajam'' koji će se održati u studenom ove godine na Zagrebačkom Velesajmu te nam preporučila nekoliko video-igara koje su jako zabavne, ali uz pomoć kojih možemo puno toga i naučiti.

Potom nam je u goste stigao Ivan Kulić koji trenutno marljivo piše scenarij za svoj strip, a svoje filmske kritike objavljuje u časopisu Zarez. On je u sklopu nastave hrvatskog jezika šestih razreda, učenike upoznao sa stripom. Ispričao im je nešto o povijesti stripa kao književnog oblika, otkrio im kad i zašto je počeo čitati stripove, zašto najviše voli stripove o super-junacima, što misli o ekranizaciji stripova te zašto je dobro čitati stripove. Učenici su Ivanu postavili brojna zanimljiva pitanja i otkrili kako i sami rado posežu upravo za stripom. Naposljetku, Ivan je razredu darovao nekoliko stripova koji već kolaju među učenicima i rado se čitaju.

Hvala našim gostima na zanimljivim i edukativnim pričama!