Proslavili smo Dan škole

Autor: Administrator , 16. 5. 2016.

Osnovna škola Alojzija Stepinca u Zagrebu svečano je proslavila Dan škole u petak,  6. svibnja 2016. godine, samo dva dana uoči rođendana blaženika, a uskoro i sveca, Alojzija Stepinca čije ime s ponosom nosi.

Osnovna škola Alojzija Stepinca u Zagrebu svečano je proslavila Dan škole u petak,  6. svibnja 2016. godine, samo dva dana uoči rođendana blaženika, a uskoro i sveca, Alojzija Stepinca čije ime s ponosom nosi.

Sportska dvorana bila je premalena da prihvati sve gledatelje koji su željeli prisustvovati školskoj priredbi. Ove godine bilo je posebno svečano jer smo proslavili 25-godišnjicu škole.

Nakon izvođenja himne, prigodnim riječima nazočnima se obratila ravnateljica škole Karmen Lukinac Petrinec. U svom govoru ravnateljica je posebno istakla sve učenike koji su ostvarili zapažene rezultate na županijskim i državnim natjecanjima, a prigodnim priznanjima i nagradama pohvalila učenike Tina Salopeka i Marka Dorčića koji su osvojili drugo i treće mjesto na državnim natjecanjima iz geografije i informatike, kao i njihove mentorice prof. Radmilu Čirko i prof. Jasminu Marinković . Svečana priredba kojom smo proslavili rođendan bila je kruna svega što smo radili ove školske godine. Kroz monodramu Baš sam mala, igrokaz Mijenjam roditelje koji je bio zapažen na ovogodišnjoj smotri LiDraNo, kazalište sjena, pjesme o hrvatskom jeziku i suncu, intervju sa Stepincem, monolog o Tesli i još mnogo toga. Naši učenici pokazali su svoju maštovitost i kreativnost. Priredba je završila pjesmom  Lojzeki, himnom naše škole i glasnim pljeskom roditelja koji su pozdravili sve ono što su prikazala njihova djeca uz vodstvo i podršku učitelja škole. U predvorju škole svi prisutni mogli su razgledati izložbu o našim ovogodišnjim aktivnostima, humanitarnom radu, izvanučioničkoj nastavi i svemu onome po čemu ćemo pamtiti ovu školsku godinu.

Obljetnice su još jedna prilika za uvijek drage susrete s bivšim djelatnicima škole koji su se odazvali u velikom broju. Lijepo je susresti ljude koji su čitav svoj radni vijek utkali u brojne naraštaje učenika naše škole.

Veselimo se novim susretima i druženjima.