Večer matematike

Autor: Administrator , 29. 11. 2016.

I ove godine sudjelujemo u projektu Hrvatskog matematičkog društva
„Večer matematike“.
Pozivamo Vas da nam se pridružite
u četvrtak, 1. prosinca 2016., u 18 sati.
Igre nisu namijenjene samo učenicima nego i roditeljima.
Dođite zajedno kao obitelj i kroz igru učite.

Večer matematike projekt koji Hrvatsko matematičko društvo provodi od 2013. godine. To je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Naša škola sudjeluje u ovom projektu od početka i možemo se pohvaliti da je na svakoj Večeri matematike do sada bilo vrlo zabavno i posjećeno. Kao i do sada, osim raznih društvenih igara, logičkih i matematičkih mozgalica moći ćete zaigrati i šah i Go. Pozivamo sve naše učenike da s članovima svojih obitelji dođu i kroz igru uče i vježbaju matematiku i logičko zaključivanje.