Osmaši u Hrvatskom saboru i Muzeju bl. Alojzija Stepinca

Autor: Administrator , 13. 2. 2017.

Učenici osmih razreda u pratnji svojih razrednika Radmile Čirko i Mije Belje, vjeroučiteljice Dragice Lovrić i psihlologinje Mije Masnjak posjetili su Hrvatski sabor.

Razgledali su zgradu Sabora i upoznali se s njezinom poviješću i rekonstrukcijama. Nakon toga saznali su mnogo podataka o hrvatskom izbornom sustavu, izboru zastupnika, vremenu na koje se biraju i zadaćama koje obavljaju.

Nakon Hrvatskoga sabora učenici su se zaputili na Kaptol 31, u prizemlje nadbiskupskoga dvora u dvorištu iza katedrale gdje su posjetili Muzej bl. Alojzija Stepinca. Spomen-zbirka sadrži dokumente i predmete kojima se za života služio bl. Alojzije Stepinac. Posjetili su muzej 10. veljače na Stepinčevo. Puni dojmova vratili su se u Vrbane.