Susret s književnicom Željkom Horvat Vukelja

Autor: MARIJA Ćavar Sopta, 9. 3. 2017.

Što je zajedničko Ljubici Torbić, papagaju Žaku, vezicama za cipele, sveznajućoj učiteljici, ježiću Žinku, mobitelu za puževe?

Odgovor na ovo pitanje znaju svi učenici prvih razreda razreda koji su u četvrtak, 9. ožujka 2017. sudjelovali na susretu s književnicom i nekadašnjom urednicom Modre laste, Željkom Horvat Vukelja. U maštovitom i poticajnom ozračju učenici su uživali slušajući priče koje su izvirale iz Željkine ljubičaste torbe, Ljubice Torbić. Željka nam je pričala kako se priče "kuhaju" u njezinoj glavi, a naši učenici i sami su postali sudionici njezinih priča glumeći, recitirajući, govoreći francuski... Mia i Lucija B. iz 1. d razreda kažu da im se cijeli susret jako svidio, a posebno priča o pužu i papagaju Žaku.

Po završetku susreta mnogi učenici zamolili su našu gošću za autogram u knjigama koji će čuvati kao sjećanje na ovo lijepo druženje.