Gostovanje rogistice Mirele Janić Jande u našoj školi

Autor: Administrator , 16. 3. 2017.

U četvrtak, 9. ožujka 2017. našu školu posjetila je rogistica Mirela Janić Janda koja svira u orkestru Hrvatskog narodnog kazališta. U sklopu nastave Glazbene kulture, a u organizaciji Tatjane Blaž, profesorice glazbene kulture, gospođa Janić Janda održala je predavanje, radionicu i koncert za sve učenike šestih razreda.

Učenici su se upoznali s instrumentom – njegovim dijelovima, načinom izrade i čišćenja te kako navedeni instrument proizvodi zvuk te kako zvuči. Gospođa Janić Janda uvela je učenike u povijest instrumenta, njegovu upotrebu, njegov značaj u orkestru te je učenicima, osim predavanja, pripremila te izvela kratki koncert odabranih skladbi.

Učenici su, također, s gospođom Janić Jandom vježbali način disanja te puhanja koji je potreban za sviranje roga.

Cilj ovoga posjeta bio je upoznati učenike s instrumentom te im približiti i dočarati nastavne sadržaje i pojmove koje su usvojili na nastavi Glazbene kulture.