"Zora riđokosa" u Gradskom kazalištu Trešnja

Autor: Administrator , 27. 3. 2017.

U petak, 24. ožujka 2017. godine učenici šestih i sedmih razreda u pratnji svojih učiteljica, knjižničarke i ravnateljice posjetili su Gradsko kazalište Trešnja i pogledali kazališnu predstavu Zora riđokosa.

Izvrsna predstava adaptacija je romana njemačkoga autora Kurta Helda te je smještena u grad Senj tridesetih godina XX. stoljeća. Iako se radnja događa u Hrvatskoj, ovaj tekst nepoznat je hrvatskoj čitateljskoj i kazališnoj publici. Lik Zore ima kultni status u njemačkoj književnosti i uz ovaj roman odrastali su naraštaji djece u Njemačkoj, a neki kažu da je i švedska spisateljica Astrid Lindgren nadahnuće za Pipi Dugu Čarapu pronašla upravo u Zori.

Unatoč radnji smještenoj u tridesete godine XX. stoljeća, radnja je i danas vrlo aktualna. Odličan redateljski pristup Renea Medvešeka, vrlo jednstavna, a zanimljiva scenografska rješenja, izvrsna gluma i kostimi rezultirali su jako dobrom predstavom koju svakako treba pogledat. Svim našim učenicima predstava se jako svidjela.