San Ivanjske noći u OŠ Alojzija Stepinca

Autor: Administrator , 19. 5. 2017.

Na priredbi povodom Dana škole jedna nam je točka posebno privukla pozornost, prizor iz Sna Ivanjske noći, Williama Shakespeara.

Odmah nakon priredbe uslijedila je prva cjelovita izvedba, a u srijedu, 17. svibnja, druga. Za ovo lijepo uprizorenje zaslužni su učenici 4. c razreda i prof. engleskoga jezika Mia Šavrljuga. Na pitanje zašto baš Shakespeare, odgovaraju:

- Protekle, 2016. godine obilježavali smo 400 godina od smrti velikoga pisca pa je dramska skupina EJ odlučila prikazati jedno od Shakespearovih najzabavnijih djela San Ivanjske noći. Svidjelo nam se što u djelu ima mnogo čarolije, ljubavi, ali i humora. Za predstavu su se marljivo pripremali, uvježbavali tekst, sami osmislili scenografiju i kostime, a nadahnuće su našli u filmovima gledajući profesionalne glumce kako glume.  Članovi dramske skupine 4. c su: Lucija Balešić Jović, Jeni Čokić, Ivor Dunović, Vito Ivanda Levak, Robert Ivanišević, Sara Kovač, Ana Krajinović, Petra Kusulja, Roko Maganić, Paola Matea Miletić, Matija Ninić, Sven Omerza, Pia Pilipović, Marija Pekas, Leona Rogan, Ariana Šebrek uz vodstvo i potporu prof. Mije Šavrljuge. Na pitanje što nam sljedeće pripremaju, odgovorili su:

- Upravo pripremamo digitalnu knjigu naše predstave u kojoj ćete moći pročitati i pogledati kako su tekle naše pripreme, ali i vidjeti samu predstavu. A za sljedeću godinu ponovno pripremamo nešto posebno, ali neka to ostane naše malo iznenađenje.

Veselimo se novome projektu dramske skupine EJ.