Osmaši u posjetu Vukovaru

Autor: Mia Masnjak Kalčik, 3. 11. 2017.

Učenici osmih razreda naše škole posjetili su grad Vukovar na dvodnevnoj terenskoj nastavi uz pratnju razrednica Ines Gazibare i Vesne Seuček te profesora povijesti Mije Belje i psihologinje Mije Masnjak.

Posjetili smo Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar” (http://www.mcdrvu.hr/) koji svojom djelatnošću čuva sjećanje na Domovinski rat i Bitku za Vukovar te spaja vukovarsku prošlost i budućnost. Tijekom boravka posjetili smo memorijalne lokacije u Vukovaru: Gradski muzej Vukovar, Dvorac Eltz, vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen-dom Ovčara, Muzej vučedolske kulture, Trpinjsku cestu, Spomen-dom hrvatskih branitelja...