> Natjecanja

Natjecanja - vijesti

Školsko Natjecanje iz matematike Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 26. 1. 2024. 14:31

Zadatke s natjecanja i njihova rješenja možete pogledati ovdje.

REZULTATI ZA 4. RAZRED

REZULTATI ZA 5. RAZRED

REZULTATI ZA 6. RAZRED

REZULTATI ZA 7. RAZRED

REZULTATI ZA 8. RAZRED

Školsko Natjecanje u rješavanju sudoku

Autor: Administrator , 27. 10. 2023. 14:20

Klokan bez granica

Međunarodno matematičko natjecanje

"Klokan bez granica"

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva svake godine po mogućnosti trećeg četvrtka u ožujku u 12 sati i 30 minuta održava se Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

Testovi, rješenja zadataka i rezultati najbolje plasiranih (nagrađenih) učenika redovno se nakon svakog natjecanja objavljuju na mrežnim stranicama HMD-a, a ostali sudionici mogu svoj plasman saznati kod povjerenika škole nakon preuzimanja nagrada.

"Klokani bez granica"

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Igra/natjecanje

Moto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama i provodi se u matičnoj školi sudionika - natjecatelja. Sastoji se od 12, odnosno 24 zadatka, ovisno o dobi natjecatelja. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Službeni su jezici "Klokana" francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Igra/natjecanje se samofinancira članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima. Najmanje polovina prikupljene svote mora se potrošiti za nagrade najboljima.