Naši učenici u projektu "Odbojka u školama"

Autor: Željkica Milić Pešec, 12. 6. 2021.

Projekt „Odbojka u školama“ Europske odbojkaške federacije (CEV), pod nazivom CEV School Project, suradnja je krovne europske federacije i Europske komisije u sklopu Erasmus+ programa. Među njima je i Hrvatski odbojkaški savez (HOS).  Hrvatski školski sportski savez (HŠSS) se u školskoj godini 2020./2021. pridružuje HOS-u kao partner u provedbi projekta.
Pod sloganom “Play Volleyball, grow with it”, cilj je ovog projekta približiti djecu u dobi 6 – 14 godina odbojkaškom sportu, zdravom načinu života, važnostima timskog duha i fair playa kroz razvoj odbojke u školama.

HŠSS je odabrao 30 škola za sudjelovanje u projektu vodeći se kriterijem uspješnosti na posljednjem održanom Državnom prvenstvu ŠSD-a u odbojci koje se održalo u šk. god. 2018./2019. u Poreču kada je naša školska ekipa učenica osvojila 9. mjesto.
Kao podršku za nastavak bavljenja odbojkom, HOS je školama koje sudjeluju u projektu donirao 10 lopti Mikasa za najmlađe početnike u odbojci i jednu traku koja zamjenjuje odbojkašku mrežu. Ambasador projekta Tomislav Čošković održao je pokazni trening s učenicima 7. d razreda.