Natječaj "Školski sport i olimpijski pokret"

Autor: Željka Milić Pešec, 5. 2. 2020.

Hrvatski školski sportski savez (HŠSS), u suradnji s Hrvatskom olimpijskom akademijom (HOA) provodi već devetu godinu natječaj pod nazivom Školski sport i olimpijski pokret. Ovogodišnji natječaj  provodi se pod nazivom Piktogram i trajati će od 03. veljače 2019. do 30. ožujka 2020. godine. HŠSS i HOA provode natječaj za odabir najboljeg likovnog uratka na temu Piktogram.

NATJEČAJ „ŠKOLSKI SPORT I OLIMPIJSKI POKRET“ pod nazivom „Piktogram“

Hrvatski školski sportski savez (HŠSS), u suradnji s Hrvatskom olimpijskom akademijom (HOA) provodi već devetu godinu natječaj pod nazivom Školski sport i olimpijski pokret. Ovogodišnji natječaj  provodi se pod nazivom Piktogram i trajati će od 03. veljače 2019. do 30. ožujka 2020. godine. HŠSS i HOA provode natječaj za odabir najboljeg likovnog uratka na temu Piktogram na temelju pravila utvrđenih Sporazumom o međusobnoj suradnji u provedbi natječaja.

UVJETI NATJEČAJA:

a) na natječaj se može javiti školsko sportsko društva iz Republike Hrvatske

b) natječaj je organiziran u 2 kategorije:

• kategorija osnovnih škola (učenici od V. – VIII. razreda osnovnih škola RH)
  • kategorija srednjih škola

c) svako prijavljeno školsko sportsko društvo može se natjecati samo pod jednom kategorijom

d) likovni uradak treba biti na temu Piktogram (u prilogu natječaja nalazi se materijal o piktogramima koji će učenicima približiti što su to piktogrami te koje vizualne elemente sadržavaju); učenici trebaju osmisliti i izraditi 4 piktograma za olimpijske ili neolimpijske sportove po izboru

e) likovni uradak treba biti izveden u tehnici kolaža i formata 70 x 50 cm

f) svaka škola, uz stručnu i organizacijsku pomoć svojih profesora tjelesne i zdravstvene kulture (voditelja školskog sportskog društva), profesora likovne kulture te ostalih nastavnika i djelatnika organizira natječaj na školskoj razini te odabire dva likovna rada koji će ih predstavljati na natječaju „Školski sport i olimpijski pokret“ na temu „Piktogram“

g) svaka škola šalje po dva najbolja likovna rada

i) Ocjenjivački sud, sastoji se od tri člana, jednog člana na prijedlog HŠSS-a i dva člana na prijedlog HOA-e te će odabrati pobjednike natječaja u obje kategorije najkasnije do 24. travnja 2020. godine.

NAGRADE:

Unutar svake kategorije dijelit će se po tri nagrade školskim sportskim društvima u sportskoj opremi i rekvizitima u navedenim novčanim protuvrijednostima: za prvo mjesto 6.000,00 kn, za drugo mjesto 5.000,00 kn i za treće mjesto 4.000,00 kn.

Svaki učenik, autor nagrađenog rada u obje kategorije posebno će se nagraditi sportskom opremom u navedenim novčanim protuvrijednostima: za prvo mjesto 1.200,00 kn, za drugo mjesto 1.000,00 kn i za treće mjesto 800,00 kn.

Pristigli radovi bit će izloženi kao izložba na završnicama Državnog prvenstva školskih sportskih društava za osnovne i srednje škole u školskoj godini 2019./ 2020., objavljeni na internetskim stranicama i društvenim mrežama HŠSS-a i HOO-a te u časopisu Hrvatskog olimpijskog odbora „Olimpu“.

VIRTUALNI RAZREDI

NASTAVA NA DALJINU