4.e u eTwinning projektu Origame

Autor: Lidija Jadrešić, 18. 7. 2020.

Učenici 4.e razreda sudjelovali su tijekom godine, od veljače do lipnja u eTwinning projektu Origame.

Kako je tekao postupak i slike nastalih radova možete pogledati na "više".

Tijekom svakog mjeseca izrađivali su zadani zadatak. Neki od učenika su postali toliko vješti u drevnoj umjetnosti savijanja papira da ih slobodno možemo nazvati "origami majstorima".

Zadaci:

VELJAČA - srce, jež - izrada origami srca. Sva nastala srca smo iskoristili za ježevo tijelo, odnosno ježićeve bodlje. Također smo znanje izrade origami srca iskoristili za Valentinovo. Tko je želio, napravio je jedno srce s porukom i poklonio ga je svojoj simpatiji.

OŽUJAK - cvijet - učenici su radili origami tulipan. Razveselili smo mame našim cvijećem za Majčin dan.

TRAVANJ/SVIBANJ - ornament za vrata/zec - obzirom da je Uskrs bio u travnju, spojili smo zadatke travnja i svibnja. Učenici su u nastavi na daljinu izrađivali već naučena srca koja su spajali u vjenčić za vrata i origami zeca, koku i čašicu za jaje. kao ukras za vrata i ukras na blagdanskom stolu.

LIPANJ - mačka - izrada origami mačke.

Sve uratke možete pogledati u prilogu.

Priloženi dokumenti:
origami4.jpg (71.47 KB)