Terenska nastava u Klagenfurt i park Minimundus

Autor: Andrijana Milak, 10. 5. 2024.

Učenici izborne nastave Njemačkog jezika posjetili su 6. svibnja Klagenfurt i park Minimundus u Austriji. Po dolasku u Austriju u prijepodnevnim satima uslijedio je posjet drvenom tornju na planini Pyramidenkogel (visokom 920 m) koji se nalazi uz samu granicu. Riječ je o najstarijoj drvenoj osmatračnici na svijetu. Velik broj učenika odvažio se i upustio u avanturu spuštanja vijugavim toboganom. Zatim su krenuli u posjet Minimundusu, parku minijaturnih građevina iz cijeloga svijeta u mjerilu 1:25 (Kip slobode, Bazilika svetog Petra, Eiffelov toranj, Sidnejska opera, Bijela kuća, CN toranj u Torontu, Taj Mahal, zagrebačka crkva sv. Marka, itd). Park se sastoji od dva dijela; otvoreni dio sa 156 modela i zatvoreni dio s preostalih dvadeset i od samog otvorenja 1958. godine, park je postao jedan od najposjećenijih takve vrste. Nakon razgleda učenici su u poslijepodnevnim satima obišli glavni grad savezne pokrajine Koruške - Klagenfurt na Vrbskom jezeru i upoznali neke znamenitosti kao što su Katedrala sv. Trojstva, Alter Platz, stara i nova vijećnicu, Landhaus te Neuer Platz sa fontanom zmaja. Nakon razgledavanja i pokušaja primjene njemačkog jezika u autentičnim situacijama uputili su se u pratnju učiteljica natrag u Hrvatsku i u kasnijim večernjim satima stigli kući puni dojmova. Učenici i učiteljice se vesele sljedećoj terenskoj nastavi!

Kristina Pilić Ivkošić, prof.