ZAG - Zajednica aktivnih građana

Autor: Andrijana Milak, 14. 6. 2024.

U sklopu izvannastavne aktivnosti Zajednica aktivnih građana, a na temu "Zajednica i održivost" provedena je inicijativa postavljanja spremnika za stare baterije u prostoru škole. Cilj ove aktivnosti bio je podići svijest učenika o važnosti pravilnog odlaganja otpada i promicanja održivih praksi unutar školske zajednice i šire. Postavljanje kontejnera za stare baterije u prostoru škole pokazalo se kao uspješna aktivnost s dugoročnim pozitivnim učinkom na okoliš i školsku zajednicu. Inicijativa je osvijestila važnost održivosti i odgovornog ponašanja prema okolišu, istovremeno jačajući međusobne veze i suradnju unutar škole. Učenice koje pohađaju izvannastavnu aktivnost ZAG nastavit će s promicanjem sličnih aktivnosti.

Ana Rakijašić Galović, prof.