Završna državna smotra FIRST LEGO League

Autor: Andrijana Milak, 14. 6. 2024.

Hrvatski robotički savez i Udruga Neki novi klinci uz financijsku potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja u sklopu projekta 3,2,1..Lego! organizirali su završnu državnu smotru FIRST LEGO League (FLL) u kategoriji Explore, dana 8. lipnja za učenike nižih razreda osnovne škole.

Ovogodišnja je tema FIRST LEGO League (FLL) Masterpiece kojom se potiče djecu da razmisle i istraže mogućnosti primjene tehnologije u umjetnosti. Na smotri je svaki tim imao pult gdje su predstavili svoje istraživačko-inovativne radove izgrađene od Lego kockica. Sudjelovali su učenici trećih razreda pod mentorstvom učitelja informatike Lovre Srneca: Vito Baričević, Maria Mila Montes Dujmović, Ivan Tonči Vujčić, Lina Zrinščak, Filip i Jakov Dumančić, Jakov Erbežnik,  kao i izvanškolski tim Happy Little Kings, učenici prvih razreda: Nola Lipanović, Ana Čipin, Erik Čipin, Andrej Pavičić. Svi smo se dobro zabavili!

Lovro Srnec, učitelj Informatike