Spomendan blaženog Alojzija Stepinca u našoj školi

Autor: Administrator , 11. 2. 2021.

Danas je 10. veljače, 61. godišnjica smrti blaženog Alojzija Stepinca, hrvatskoga blaženika čije ime nosi naša škola. Prilika je to da se prisjetimo života  kardinala Alojzija Stepinca i poruka koje je svojim životom i djelovanjem slao. Učenici su na obje adrese, u Palinovečkoj i u Kuzminečkoj,  različitim aktivnostima  obilježili  sjećanje na našeg blaženika. Gledali su prezentaciju o Stepincu, čitali priče iz njegova djetinjstva, upoznali se sa životopisom Alojzija Stepinca, na satima Vjeronauka gledali filmove o njegovu životu, izrađivali plakate i stripove, crtali portret, igrali društvenu igru, pisali molitve i vezani tekst na temu U Tebe se, Gospodine, uzdam, samostalno istraživali njegov životopis i prezentirali na satu Vjeronauka .  Čitali su misli blaženog Alojzija Stepinca i raspravljali o njima, bili su iznenađeni njihovom aktualnošću i primjenom na današnjicu.

Djelić tih aktivnosti kao i prezentaciju o Stepincu možete pogledati na fotografijama i u prilogu ispod teksta.

Priloženi dokumenti:
STEPINCEVO_2021_(2).ppsx (11.78 MB)