Briga za Mentalno zdravlje

Autor: Ana Kljajo-Nikolić, 27. 4. 2021.

Poštovani roditelji/skrbnici,

članice Stručnog tima Odgojnog savjetovališta Nastavno-kliničkog centra ERF-a izradile su novi edukativni materijal „Briga za Mentalno zdravlje“.

Početni dio materijala sadrži teorijski dio s pregledom područja mentalnog zdravlja, rizičnih i zaštitnih čimbenika vezanih uz probleme mentalnog zdravlja kod djece i mladih, te ključne rezultate istraživanja.  Poseban naglasak je stavljen i na temu socijalno-emocionalnog učenja i razvoja kompetencija. Predstavljeni su i prijedlozi aktivnosti koje roditelji mogu koristiti kao podršku u planiranju zajedničkog vremena s djetetom, pa ukoliko vas zanima više (u odnosu na dosadašnje sadržaje, upućene od strane stručne službe), nadamo se da će vam priloženi dokument biti inspirativan i koristan.

Lijep pozdrav.

Priloženi dokumenti: