Mi (ni)smo sami

Autor: Administrator , 27. 5. 2021.

U organizaciji  Centra za kulturu Trešnjevka,  u sklopu Festivala dječje knjige,  učenicima 3. b razreda Alma Pongrašić predstavila je svoju slikovnicu Mi (ni)smo sami za koju je napisala tekst, a ilustrirala ju je Hana Vrce.

Mlada spisateljica prezentirala je učenicima svoju slikovnicu, objasnila je kako ju je na nastanak slikovnice nadahnulo njezino volontiranje u azilu i predstavila im svoju udomljenu ljubimicu Gily. Učenicima je priča bila zanimljiva, uslijedilo je mnoštvo pitanja, priča o njihovim udomljenim ljubimcima i što bi oni napravili kako bi pomogli životinjama u azilu. Bekaćima se najviše svidjela zaigrana Gily, a učiteljica Ivanka predložila je temu za sljedeću slikovnicu. Iako je druženje bilo online, jer trenutno ne može drugačije, svi su uživali u interakciji. Ovu priču čini ljepšom podatak da se od prihoda svake slikovnice dijelom novca financiraju hrana i lijekovi za životinje u azilu.