Mali financijaši

Autor: Administrator , 15. 6. 2021.

U subotu 12. lipnja 2021. godine učenici trećih razreda dobili su priliku na zanimljiv način, kroz različite igre, upoznati tajne svijeta financija.

U organizaciji naše škole i udruge FinSTART, čiji je temeljni cilj podizanje financijske pismenosti djece i mladih kroz razne edukacije, učenici su na zanimljiv način prošli osnovnu edukaciju o financijama.

"Mali financijaši" su se dobro zabavili, malo razgibali i ugodno družili sa svojim prijateljima. Njihovi dojmovi bili su jako dobri i nisu skrivali zadovoljstvo nakon dobro obavljenog rada i zabave. Nakon radionice, većina je isticala spoznaju da trebaju početi štedjeti i da su naučili kako dijeliti novac kojim raspolažu, kako cijeniti novac te kako razlikovati svoje želje, stvarne potrebe i mogućnosti. Naučili su što je  banka, porez i odakle državi novac. Svakako su pokazali interes za nova slična druženja gdje bi i dalje širili svoja znanja te jačali svoje sposobnosti vezane za raspolaganje i upravljanje novcem. Za nas je sve bilo besplatno, a ujedno smo saznali da od cijeli projekt ipak ima i financijsku vrijednost.

Veselimo se ponovnom susretu sa simpatični članicama tima kao i stjecanju znanja o sveprisutnim novčićima. Svakako je vrijedno spomenuti i da je jedna od voditeljica bivša učenica naše Škole, Lorena Šikoronja.