Europski dan jezika u našoj školi

Autor: Andrijana Milak, 6. 10. 2022.

Učenice i učenici OŠ Alojzija Stepinca obilježili su 26. rujna 2022. godine Dan europski jezika sudjelovanjem u školskom projektu „Europski dan jezika u našoj školi“, u kojem su učenici nižih i viših razreda rješavali jezične izazove na engleskom i njemačkom jeziku prilagođene njihovom uzrastu. Učenici nižih razreda prezentirali su svoj projekt u obliku plakata koji predstavlja istraživački rad vezan za povijest, običaje, kulturu i jezik pojedinih europskih zemalja. Učenici viših razreda su u obliku jezičnog portfolija (razredne knjige) skupljali i sažimali rezultate riješenih izazova, dok su učenici osmih razreda sudjelovali u online-izazovima. Učenici su s veseljem pristupili izazovima i uspješno primijenili svoja znanja na stranim jezicima.