I moja škola svijetli za Vukovar

Autor: Andrijana Milak, 17. 11. 2022.

Učenici i učitelji naše Škole danas, 17. studenoga obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje različitim aktivnostima u kojima su sudjelovali učenici i razredne i predmetne nastave. Učiteljice Ivona Palić i Andrea Jurković su uz pomoć učenika izradile repliku Vukovarskog vodotornja koji je izložen u školi u Palinovečkoj kao simbol ratnih razaranja i hrabrih branitelja koji su obranili našu zemlju u Domovinskom ratu. Povodom obilježavanja provedeni su likovni i literarni natječaji na temu Vukovar nakon kojih su učitelji odabrali pobjednike koji su nagrađeni vrijednim nagradama. Pobjednice likovnog natječaja su učenice Leda Mrljić i Ana Petric, a literarnog natječaja Kaja Bubalo i Iris Klišmanić. Tijekom trajanja obilježavanja učenici su s učiteljima zapalili lampione ispred Škole te na taj način odali počast svim poginulim braniteljima. U predvorju Škole u Palinovečkoj pripremljen je prigodan program za učenike razredne i predmetne nastave. Učenica Vita Babić Šošić recitirala je svoju pjesmu Gospodin Vukovar kojom je osvojila 1. mjesto na natječaju “Napiši pjesmu i osvoji bicikl”. Učenici su čitali prigodne pjesme, saznali smo imena pobjednika natječaja, a učenici 8. d razreda pjevali su pjesmu Iznad polja makova te su im se u tome pridružili i ostali prisutni.

U nastavku možete vidjeti fotografije s događaja.