Završnica valentinovskog literarnog natječaja

Autor: Andrijana Milak, 16. 2. 2023.

Valentinovski literarni natječaj održava se svake godine povodom obilježavanja Valentinova pa je upravo na taj dan, 14. veljače, održana dodjela nagrada. Zadana tema bila je Ljubav, a zadani oblik pjesma. Pristigla je ukupno 31 pjesma od kojih je bilo izrazito teško odabrati pobjednike. U komisiji za izbor najljepših pjesama bile su učiteljice Hrvatskoga jezika i školska knjižničarka. Svečanost se održala u školskoj knjižnici, a nagrađeni učenici su čitali svoje pjesme. Svečanosti se pridružila i ravnateljica koja je iznenađena brojem prisutnih učenika pohvalila njihovo pisanje, istaknula važnost pisanja pjesama te ih potaknula da nastave i dalje.

1. nagradu osvojila je Roza Huljev (3. c), 2. nagradu Lota Perčin (5. c) i 3. nagradu Iva Janković (3. a). Također, dodali smo još jednu utješnu nagradu koja je pripala učenici Franki Peradenić (2. b). Čestitke svima!