Naš matematički olimpijac

Autor: Administrator , 24. 5. 2023.

7. Hrvatska juniorska matematička olimpijada održana je 17. i 18. svibnja 2023. na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu.  Natjecanje ima izborni karakter za Juniorsku balkansku matematičku olimpijadu. Na natjecanje su bili pozvani najbolje rangirani učenici 7. i 8. razreda na Državnom natjecanju iz matematike. Rješavali su iznimno teške zadatke i pokazali da Hrvatska ima jako svijetlu matematičku budućnost.

Ponosni smo jer je među sudionicima na Hrvatskoj juniorskoj matematičkoj olimpijadi bio i naš učenik 8.c razrednog odjela Fran Pilipović koji je osvojio 3. mjesto te time izborio sudjelovanje na Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi. Zajedno s još pet drugih učenika Fran će predstavljati Hrvatsku na 27. Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi u Tirani od 23. do 28. lipnja 2023. godine.

Čestitamo Franu i ostatku njegove ekipe te im želimo puno uspjeha u Tirani!