PRVA SMOTRA GRAĐANSKOG ODGOJA GRADA ZAGREBA - ZAJEDNICA AKTIVNIH GRAĐANA

Autor: Darka Bebić Štimac, 19. 6. 2023.

Polaznice izvannastavne aktivnosti ZAG (Zajednica aktivnih građana) ovu su subotu imale priliku prisustvovati I. Smotri građanskog odgoja Grada Zagreba u I. tehničkoj školi Tesla. Učenice su cijeli dan provele družeći se s učenicima i učenicama iz raznih osnovnih i srednjih škola grada Zagreba. Tu su priliku također iskoristile za predstavljanje gradonačelniku Tomislavu Tomaševiću i pročelniku za obrazovanje Luki Jurošu svega što su ove godine radile na izvannastavnoj aktivnosti ZAG te su im objasnile zašto su odabrale raditi na temi rodnih stereotipa. Učenice Vanja Maček, Kim Odrljin, Leona Jurković, Lena Škunca i Iva Ćorluka dobile su velike pohvale za svoj plakat i brošuru na temu rodnih stereotipa, koja će prije kraja nastavne godine biti podijeljena svim učenicima predmetne nastave, kao i građanstvu, a sve u svrhu podizanja svijesti o važnosti ove teme. Čestitamo učenicama na trudu i zalaganju koje su pokazale u području građanskog odgoja!

Priloženi dokumenti:
ZAG_2.jpg (139.30 KB)