Terenska nastava petih razreda - Plitvička jezera

Autor: Andrijana Milak, 20. 6. 2023.

Učenici petih razreda 15. lipnja posjetili su NP Plitvička jezera. Na putu do odredišta, učenici su slušali zanimljivosti o Plitvičkim jezerima i gradu Karlovcu, kroz koji su se vozili, pri čemu su pokazali izvrsno predznanje. Po dolasku u nacionalni park, krenuli su u šetnju promatrajući okoliš. Posjetili su Veliki slap, najveći slap u Hrvatskoj te se prošetali do Kozjačkog jezera, najvećeg jezera ovog nacionalnog parka. Na Kozjačkom jezeru vozili su se brodicom kojom su se dovezli do mjesta za ručak. Nakon ručka, uputili su se na vožnju vlakićem do izlaza iz Nacionalnog parka. Tijekom dana imali su pauzu za odmor i igru na otvorenom.