III. MUZZA Tjedan znanosti "Open mind".

Autor: Željkica Milić Pešec, 12. 4. 2024.

Pozivamo Vas na svečano otvaranje III. MUZZA Tjedna znanosti naslovljenog "Open mind". Ceremonija otvaranja održat će se 12. travnja 2024. godine u prostorijama rektorata Sveučilišta u Zagrebu, Aula Seecel zgrade, Radoslava Cimermana 88, s početkom u 10:00 sati.

III. MUZZA Tjedan znanosti, koji se odvija od 12. do 14. travnja 2024., projekt je s misijom promicanja i popularizacije znanosti. Ovaj značajni događaj predstavlja platformu za suradnju između dvadeset četiri fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Instituta Ruđer Bošković, Hrvatskog instituta za istraživanje mozga, industrijskih partnera i šire društvene zajednice, s ciljem jačanja međusobne suradnje i promocije znanstvenih dostignuća.

Tijekom trodnevnog događanja, posjetitelji će imati priliku sudjelovati u više od 100 radionica, omogućujući im interaktivni susret s raznovrsnim područjima znanosti i istaknutim znanstvenicima. Radionice i edukativni sadržaji, realizirani u suradnji s vrhunskim stručnjacima iz odgojno-obrazovnog sustava, dizajnirani su kako bi inspirirali i edukacijom približili znanost posjetiteljima svih uzrasta.

Ove godine, Tjedan znanosti uvodi temu koja bi mogla posebno zainteresirati mnoge - "Glazba i znanost". Ovaj segment programa, koji priprema prof. N. S. Jambrošić iz IX. gimnazije i suradnik u udruzi MUZZA, fokusira se na inovativnu interakciju između glazbe i znanosti. U okviru ove teme, posjetitelji će moći istražiti korištenje umjetne inteligencije u glazbi kroz radionice, sudjelovati u panel raspravi o umjetnoj inteligenciji u glazbi, uživati u koncertu zborova te posjetiti veliku interaktivnu izložbu posvećenu zvuku. Za više informacija i detalje o programu, posjetite našu web stranicu: https://muzza.hr/

Molim potvrdu dolaska na mail:  durdica.protic@muzza.hr / 091 23 75 841

Organizatori: Udruga MUZZA, Sveučilište Zagreb, Agencija za odgoj i obrazovanje.