20. dodjela Oskara znanja

Autor: Melita Hladnik, 26. 6. 2024.

U srijedu, 26. lipnja 2024. godine u Zagrebu se održala svečana 20. dodjela Oskara znanja na kojoj je, između ostalih, dva Oskara primila i naša Katarina Dropulić za osvojeno prvo mjesto na državnim natjecanjima iz geografije i povijesti.

Svečana dodjela nagrade Oskar znanja pobjednicima državnih natjecanja u znanju, glazbi i plesu te učenicima koji su osvojili medalje na međunarodnim natjecanjima i olimpijadama, održala se 26. lipnja 2024. godine u Zagrebu u Kongresnoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu.

Na svečanoj dodjeli dva je priznanja primila i naša   učenica Katarina Dropulić (7.a), u pratnji mentorica Radmile Čirko i Melite Hladnik,  te članova obitelji.

Katarina je u travnju osvojila 1. mjesto na Državnom natjecanju iz povijesti, a u svibnju 1. mjesto na Državnom natjecanju iz geografije u kategoriji sedmih razreda.

Najveće i najprestižnije priznanje učenicima u Hrvatskoj za postignute vrhunske rezultate na državnim i međunarodnim natjecanjima, ove se godine dodjeljuje 20. put. Dodjelu nagrade Oskar znanja organizira Agencija za odgoj i obrazovanje, uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih te Hrvatske zajednice županija.